gorącym miodem

Masaż miodem – wpływ leczniczy kosmetyczny i relaksacyjny

Miód jest od wieków znany każdemu ze swoich cudownych właściwości leczniczych. Naukowcy już dawno potwierdzili, że miód ma działanie odżywcze, antybakteryjne i antyseptyczne. W składzie miodu zawarte są cukry (glukoza i fruktoza), które silnie nawilżają i odżywiają skórę oraz wzmacniające ją minerały (magnez, potas, wapń, chlor, sód, siarka, fosfor i żelazo).

Masaż naturalnym rozgrzanym miodem jest przeznaczony tylko dla kobiet i ma niezwykłe właściwości. Wspaniale oczyszcza organizm z toksyn i produktów przemiany materii. Odblokowuje pory skórne i ma działanie peelingujące. Cudownie leczy zmiany dermatologiczne pleców (gdzie nie ma możliwości samodzielnego wykonania zabiegu oczyszczającego). Terapia miodem jest również bardzo skuteczna przy zwalczaniu cellulitu. Po masażu miodem skóra staje się bardzo gładka, nawet przy skórze „pomarańczowej”. Na zabieg należy przybyć bezpośrednio po kąpieli i to bez stosowania jakichkolwiek środków nawilżających ciało lub balsamów.

Jest to masaż obejmujący prawie na całe ciało. Wykonuje się masaż grzbietu, nóg, brzucha, rąk. Jeżeli klientka sobie życzy to można dodatkowo wykonać też masaż twarzy. Nie masuje się klatki piersiowej i szyi. Masażysta może skupić się na newralgicznych częściach ciała a pominąć na życzenie pacjentki np. ręce. Na 1-2 dni przed zabiegiem należy bezwzględnie wykonać depilację kończyn górnych i dolnych oraz okolic bikini.

Do wykonania zabiegu zapewniamy jednorazową bieliznę kosmetyczną, gumki, opaski i czepki do włosów. W gabinecie posiadamy również środki do demakijażu. Oczywiście po zabiegu zapraszamy pod prysznic, gdzie można skorzystać kosmetyków do pielęgnacji ciała i ręcznika. W przypadku indywidualnych upodobań prosimy o zabranie ze sobą swojego ulubionego żelu do kąpieli, balsamu antycellulitowego do ciała i innych środków higieny osobistej.

Zabieg gorącym miodem trwa 60 lub 90 minut i wykonujemy go:

  • Indywidualnie (dla jednej Pani)
  • Dla Dwojga (dwie Panie w jednym gabinecie i tym samym czasie obsługuje dwoje masażystów)
  • Na specjalne zamówienie (Babskie Wieczorki, Wieczory Panieńskie, jako Karnet podarunkowy)

W trakcie zabiegu masażysta łączy kolejno kilka rodzajów technik:

  • Ciepłoterapię (leczenie ciepłem)
  • Rozmasowywanie ciepłego miodu głaskaniem technikami relaksacyjnymi
  • Wklepywanie miodu
  • Odrywanie miodu od ciała (w celu oczyszczenia porów skórnych z toksyn

Masaż wykonuje się tak długo, aż miód stanie się gęsty i przybierze jasny kolor. Jeżeli pojawi się na ciele szara kleista maź, świadczyć to będzie o stanie chorobowym tej okolicy ciała i dużej ilości toksyn. Ta okolica zostanie oczyszczona przez masażystę i ponownie opracowana. W zdrowej okolicy ciała miód zostanie w większości wchłonięty przez skórę. Naturalne jest zaczerwienienie skóry po zabiegu.

Oddziaływanie masażu miodem:
- usuwanie toksyn z organizmu
- zapobiega, chroni i leczy układ oddechowy
- wspomaga wydzielanie gruczołów potowych usuwając sól i toksyny
- zbawiennie regeneruje, nawilża i odżywia skórę
- zmniejsza rozstępy, cellulit, blizny
- przyspiesza gojenie ran
- działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, antyseptycznie, przeciwzapalnie,
- uodparnia organizm
- poprawia przemianę materii
- łagodzi stres, poprawia sen
- zmniejsza działanie używek: kawy, papierosów, alkoholu, środków psychotropowych

Korzyści z zabiegu masażu naturalnym rozgrzanym miodem:
- detoksykacja organizmu,
- peeling i odżywienie i uelastycznienie skóry,
- poprawa ukrwienie i dotlenienie skóry,
- działanie antycellulitowe,
- poprawa krążenia krwi i limfy,
- intensywnie odpręża i relaksuje
- poprawa całego metabolizmu,
- regulacja stanów emocjonalnych,

Czas wykonania zabiegu wynosi 60 albo 90 minut w zależności od wybranej opcji.

Czas wykonania zabiegu na specjalne zamówienie (Babskie Wieczorki, Wieczory Panieńskie, jako Karnet podarunkowy) i jego cena jest indywidualnie uzgadniana.


Czas wykonania zabiegu na specjalne zamówienie (Babskie Wieczorki, Wieczory Panieńskie, jako Karnet podarunkowy) i jego cena jest indywidualnie uzgadniana.


Przeciwwskazania do zabiegu: uczulenie na miód lub jego składniki, cukrzyca, alergia na miód, gorączka, choroby zakaźne i stany zapalne skóry, świeże otwarte rany, stan tuż po operacjach, chemioterapii i radioterapii, ciąża, menstruacja, skłonność do powstawania skrzepów krwi, pajączki skórne, żylaki kończyn dolnych, daleko posunięta miażdżyca, choroby serca.