Nr 1 w świecie biznesu - Masaż Biurowy.

Główne zalety:

- skuteczny
- krótki - do 20 minut/osobę
- wykonywany w miejscu pracy
- zmniejsza zmęczenie i stres
- zwiększa wydajność w pracy

MASAŻ BIUROWY - WORKSITE MASSAGE

Oferta masażu biurowego skierowana jest do pracowników biurowych, którzy wiele godzin w pracy spędzają w pozycji siedzącej, najczęściej przy komputerze. Osoby te często po zakończeniu pracy nie mają czasu na dotarcie przez zakorkowane miasto do specjalistycznego Gabinetu Masażu, ponieważ czekają na nie jeszcze obowiązki domowe. Czas niezbędny na dojazd na masaż pleców jest niewspółmiernie długi do korzyści wyniesionych z krótkiego zabiegu masażu. Dlatego też masaż biurowy jest doskonałym rozwiązaniem na rozluźnienie spiętych mięśni oraz pozbycie się nagromadzonego w nich stresu.

Ewolucja naszych organizmów nie nadąża za rozwojem technicznym i zmianą trybu pracy. Człowiek nie jest anatomicznie przystosowany do spędzania 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej przy komputerze a do tego jeszcze dochodzi stres permanentny i czas spędzony na dotarcie i powrót z pracy siedząc w samochodzie czy środkach komunikacji.

Masaż biurowy wykonują uprawnieni masażyści medyczni, wykonywany jest przez odzież i bez użycia środków natłuszczających. Dlatego do wykonania takiego zabiegu wystarczy małe pomieszczenie biurowe z dostępem do węzła sanitarnego na terenie biura. Wskazane jest aby pomieszczenie było możliwie dobrze odizolowane od bodźców zewnętrznych takich jak hałas uliczny, dźwięk dzwoniących telefonów, itp. Zabieg wykonywany jest na specjalnym krześle do masażu. Czas trwania zabiegu to łącznie 20 minut dla jednej osoby (15 minut masażu i 5 minut na przygotowanie stanowiska). Dłuższy czas masażu nie jest konieczny, ponieważ pracownik będzie zbyt mocno wyciszony, co nie będzie sprzyjało efektywnemu powrotowi na stanowisko pracy. Dzięki temu w ciągu godziny pracy masażysty można dać ulgę aż trzem osobom. W przypadku większej ilości osób w biurze możemy zapewnić dwa stanowiska do masażu wraz z masażystami. Już sama pozycja podparta na specjalnym krześle do masażu biurowego daje mięśniom ukojenie. Masażysta w trakcie zabiegu stosuje techniki masażu klasycznego, segmentarnego, akupresury, mobilizację stawów oraz stretchingu. Służy również doradztwem z zakresu właściwej higieny postawy, zaleca wykonywanie odpowiednich dla danej osoby ćwiczeń oraz diety. W indywidualnych przypadkach masażysta wskazuje na konieczność odbycia indywidualnej terapii z zastosowaniem specjalistycznych technik masażu medycznego w Gabinecie Masażu.

Zabiegi masażu biurowego nie zakłócają czasu pracy, ponieważ trwają tyle co przerwa na kawę lub przysłowiowego papierosa. Korzyści jakie niesie masaż biurowy są za to odczuwalne zarówno dla pracodawcy jak i pracowników. Masaż biurowy ma bowiem działanie lecznicze dla zmęczonych mięśni oraz co bardzo ważne działanie psychologiczne związane ze stresem. Pracodawca może dzięki zapewnieniu pracownikom masażu biurowego okazać swoją troskę o ich stan zdrowia i podnieść swoją atrakcyjność w oczach personelu.

Masaż leczy bóle i napięcia mięśniowe, migrenowe bóle głowy, zmęczenie, senność, jest bardzo ważny w terapii antydepresyjnej.

Warto podkreślić, że pracodawcy zatrudniający powyżej 20 pracowników mogą zabiegi masażu finansować z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Mniejsi przedsiębiorcy mogą finansować zabiegi samodzielnie lub umożliwić swoim pracownikom własne finansowanie zabiegów w czasie godzin pracy – za zgodą pracodawcy. Oczywiście za wykonanie powyższej usługi wystawiamy fakturę VAT dla pracodawcy.

Pełną skuteczność wykonywanych zabiegów i wymierne korzyści dla pracodawcy zapewni systematyczne wykonywanie masaży biurowych w odstępach 1-2 tygodniowych.

Spotkanie wg cennika obejmuje godzinę pracy jednego masażysty wraz z dojazdem na terenie Poznania i najbliższej okolicy. 

W przypadku zamówień do gmin ościennych stawka jest uzgadniana indywidualnie z uwagi na koszt dojazdu. W tym czasie wykonywane są jak już wcześniej wspomnieliśmy trzy zabiegi.

Dla pracodawców, którzy nie mają warunków na wykonanie masażu biurowego w miejscu pracy oferujemy pakiety pracownicze na masaże w naszym Gabinecie Masażu przy ul. Grochowskiej 22 w Poznaniu na indywidualnie ustalonych warunkach finansowania.

Termin wykonania usługi należy uzgodnić telefonicznie lub drogą mailową. Na życzenie pracodawcy lub grup pracowników możemy przygotować indywidualną ofertę masaży biurowych oraz eventowych zarówno z zastosowaniem specjalnych krzeseł jak i przenośnych stołów do masażu.


MASAŻ DOMOWY - z dojazdem do Klienta
Masaż Medyczny leczniczy lub Terapia Manulana prowadzona jest w domu/mieszkaniu Klienta przed lub po godzinach pracy masażysty w gabinecie. Dokładny zakres zabiegu oraz godzina i koszt jego wykonania uzgadniane są indywidualnie przez Masażystę po otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego lub rejestracji on-line przez Klienta. Cena usługi obejmuje dojazd do Klienta ze stołem do masażu oraz wykonanie stosownego zabiegu.  Wymagane jest udostępnienie pomieszczenia umożliwiającego rozstawienie stołu i wykonanie zabiegu wraz z dostępem do sanitariatu. Ważna jest możliwość zaparkowania samochodu w pobliżu adresu wykonania terapii. Zabiegi wykonujemy na przenośnym stanowisku w zależności od potrzeb na krześle do masażu (klękosiad) lub składanym przenośnym stole do masażu. Oferta dostępna jest po wcześniejszym uzgodnieniu, w zależności od miejsca zamieszkania.

 ZAPRASZAMY – zespół Gabinetu Masażu Medycznego.